Grup 2/3 oto güvenlik koltukları

Daha büyük çocuklar için güvenli seyahat

Çocukların, özellikle de zorunlu olmadıkları boya yaklaşmaya başladıklarında, anne babaları gibi büyüyüp, arabada çocuk oto güvenlik koltuğu olmadan oturmak istediklerini biliyoruz. Bu nedenle kendilerini küçük bir çocuk gibi hissetmelerine neden olmayacak bir Grup 2/3 oto güvenlik koltuğu seçmek önemlidir.


Çocuklarımın ne kadar süre çocuk oto güvenlik koltuklarında olması gerekir?
Çoğu ülkede, çocukların 135 cm boya ulaşana kadar onaylanmış oto güvenlik koltuklarında olması gereklidir. Bazı ülkeler bunu 150 cm olarak belirlemiştir.

Yükseltici minderler nasıldır?
Avrupa ECE R 44/03 ve 44/04 standartlarına göre, çocuğunuz 15 kg’dan ağırsa, basit bir yükseltici minder resmi olarak yeterlidir. Ancak yükseltici minder, çocuğunuzu yalnızca emniyet kemeri ile sabitler ve hiçbir yan ya da sırt koruması sunmaz. Ayrıca uzun yolculuklarda çocuğunuzun başının dinlenmesi için bir yeri de yoktur.


mc bbc rodifix

Grup 2/3 oto güvenlik koltuğu nedir?

Bir Grup 2/3 oto güvenlik koltuğunda:

  • süngerli bir yükseltici oto koltuğu minderi
  • 100-150 cm yüksekliği ayarlanabilir sırt desteği
  • yan darbe durumunda baş ve omuz koruması bulunur

Oto güvenlik koltuğu, emniyet kemerini sağlam ve doğru bir şekilde çocuğun kalçasında konumlandırır. Çocuk, arabanın 3 noktalı emniyet kemeriyle bağlanır. Böylece çocuğun vücudunun baş ve karın gibi en hassas kısımlarının korunması sağlanır.  


Bazı Grup 2/3 oto güvenlik koltuklarında, çocuğunuz kullanmadığında bile koltuğu sağlam bir şekilde arabaya sabitleyen ISOFIX bağlantı noktaları kullanılmaktadır. Bu koltuğu daha sabit ve kullanımı kolay hale getirmekte, ancak ISOFIX’li bebek veya çocuk oto güvenlik koltuklarının aksine çocuk arabanın emniyet kemeri ile bağlandığı için, fazladan güvenlik sağlamamaktadır.

zoom rodifix2

Çocuğunuz, ancak mevcut koltuğundaki kemer omuzlarından daha alçak olduğunda Grup 2/3 oto güvenlik koltuğuna hazır demektir.

Rodi ürün serimiz – ilkokul yılları için
Rodi Grup 2/3 oto güvenlik koltuklarımız, arabanın emniyet kemerini kullanır ve açık bir tasarımı vardır, böylece çocuğunuz kendini kısıtlanmış hissetmez ve pencereden dışarıyı görebilir. Hepsinin de yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir ve mükemmel baş koruması sağlar.  • Rodifix, arabanıza ISOFIX bağlantı noktalarından takılır
  • Rodi AirProtect, yan darbe teknolojisine sahiptir
  • Hafif ve uyumlu Rodi SPS ve Rodi XP ürünlerimiz neredeyse her arabaya uygundur

Related articles

howtochooseacarseat 104x104
Doğru oto güvenlik koltuğu nasıl seçilir?

Oto koltuğu seçimi

Daha fazla
ISOFIX nasıl çalışır?

ISOFIX’li bir oto güvenlik koltuğunun takılması

Daha fazla
quickchecklisthowchooseacarseat 104x104
Quick checklist

Looking for more information when buying a car seat? 

Daha fazla

Linked products

RodiFix

Quick and comfortable seat

Daha fazla
Rodi AirProtect

Innovative AirProtected technology

Daha fazla
Rodi SPS

Safe and simple child seat

Daha fazla
Rodi XP

Safe and comfortable choice

Daha fazla

FACEBOOK’ta bize katılın